Eastchester Complete Schedule Export schedule to Excel
April 2014 May 2014 June 2014 September 2014 October 2014 November 2014
  June 2014
  Date Time Home Team   Away Team Field Division
1412598   Sun Jun 1 11:00 am Rye Brook Sabercats 3:2 Eastchester Stars Blind Brook HS #1 G VAR-4
1412524   Sun Jun 1 3:45 pm Pelham Pumas -- Eastchester Cosmos Franklin - Pelham HS B B 09-G
1412351   Sun Jun 1 1:15 pm Eastchester Bulldogs -- Manhattan Mustangs Greenvale ES - Eastchester Field B 09-W
1412352   Sun Jun 1 2:30 pm Eastchester Spirit -- Manhattan Beat Greenvale ES - Eastchester Field G 09-B
1412353   Sun Jun 1 3:45 pm Eastchester Flash -- White Plains Fire 04 Greenvale ES - Eastchester Field G 10-S
1412354   Sun Jun 1 5:00 pm Eastchester Warriors -- Manhattan Wolves Greenvale ES - Eastchester Field B 08-R
1412447   Sun Jun 1 12:00 pm Mamaroneck White Wolves -- Eastchester La Roja Harbor Island 5 B 09-W
1412455   Sun Jun 1 3:00 pm Mamaroneck Red Flames 5:2 Eastchester Kings Harbor Island Croce East B 11-1
1412460   Sun Jun 1 5:00 pm Mamaroneck White Lions 1:3 Eastchester Rovers Harbor Island Croce West G 11-4
1412325   Sun Jun 1 2:15 pm Castleford G03 Gold -- Eastchester Legends IBM - Armonk 2 G 10-W
1412355   Sun Jun 1 1:30 pm Eastchester Jaguars -- Mamaroneck Cyclones Parkway Oval Tuckahoe North B 10-G
1412356   Sun Jun 1 2:45 pm Eastchester Rebels 4:2 White Plains Wolves Parkway Oval Tuckahoe North B 11-6
1412357   Sun Jun 1 4:15 pm Eastchester Breakers -- Scarsdale Green Celtic Parkway Oval Tuckahoe North G 09-G
1412540   Sun Jun 1 4:45 pm Pleasantville Power 6:0 Eastchester Diamonds Pleasantville HS Side G 11-4
1412383   Sun Jun 1 5:00 pm FC Transylvania Barca 06 White -- Eastchester Gli Azzurrini Rippowam - Mt. Kisco Lower B 08-W
1412349   Sun Jun 1 5:00 pm Briarcliff Bearcats 5:4 Eastchester Azzurri The Club Field B 12-3
1412348   Sun Jun 1 12:45 pm Deportivo Yonkers Liverpool Utd 3:1 Eastchester Strikers Tibbetts Brook Park 2 B 14-1
1412350   Sun Jun 1 3:30 pm Eastchester Leopards 1:1 Harrison Thunder Ursiline School Field G 12-1
1412376   Sun Jun 1 5:00 pm Eastchester Arsenal 6:0 FC Somers Chargers Ursiline School Field B VAR-2
1412377   Sun Jun 1 3:00 pm FC Somers Storm 1:1 Eastchester Panthers Van Tassel Park Field G 14-2
1412683   Sun Jun 8 5:00 pm Asphalt Green Wave Vapor -- Eastchester Flash Asphalt Green Small E G 10-S
1412913   Sun Jun 8 12:00 pm Rivertowns Utd B03 Mustangs 3:5 Eastchester Rebels Burke Estate Upper Small B 11-6
1412725   Sun Jun 8 12:00 pm Eastchester Gli Azzurrini -- FC Somers Red B06 Greenvale ES - Eastchester Field B 08-W
1412726   Sun Jun 8 1:15 pm Eastchester Cosmos -- Scarsdale Black Villa Greenvale ES - Eastchester Field B 09-G
1412727   Sun Jun 8 2:30 pm Eastchester La Roja -- Manhattan Earthquakes Greenvale ES - Eastchester Field B 09-W
1412728   Sun Jun 8 3:45 pm Eastchester Spirit -- New Rochelle Queen Bees Greenvale ES - Eastchester Field G 09-B
1412729   Sun Jun 8 5:00 pm Eastchester Warriors -- White Plains B05 White Greenvale ES - Eastchester Field B 08-R
1412815   Sun Jun 8 Mamaroneck Red Hawks 1:0 Eastchester Azzurri Harbor Island 4 B 12-3
1412812   Sun Jun 8 4:30 pm Larchmont Demons 1:1 Eastchester Kings Hommocks MS 2 B 11-1
1412986   Sun Jun 8 2:15 pm West Side Red Bulls G05 E -- Eastchester Breakers Jacob Schiff Playground Field G 09-G
1412957   Sun Jun 8 1:30 pm Rye Brook Rapids 1:2 Eastchester Rovers King Street 2 G 11-4
1412829   Sun Jun 8 4:30 pm Mamaroneck Dynamites 1:0 Eastchester Strikers Mamaroneck HS Field B 14-1
1412934   Sun Jun 8 5:00 pm Rye Grizzlies -- Eastchester Bulldogs Osborn ES Field B 09-W
1412730   Sun Jun 8 12:00 pm Eastchester Legends -- White Plains United G04 Parkway Oval Tuckahoe North G 10-W
1412731   Sun Jun 8 1:15 pm Eastchester Jaguars -- Yonkers Utd Rush Attack Parkway Oval Tuckahoe North B 10-G
1412732   Sun Jun 8 2:45 pm Eastchester Diamonds 2:2 Yonkers Utd Rush Condors Parkway Oval Tuckahoe North G 11-4
1412983   Sun Jun 8 3:00 pm South Bronx United Rising Stars 3:1 Eastchester Stars Randalls 73 G VAR-4
1412722   Sun Jun 8 3:00 pm Eastchester Arsenal 1:2 Yorktown Slammers Ursiline School Field B VAR-2
1412724   Sun Jun 8 5:00 pm Eastchester Leopards 5:0 Pelham Sambas Ursiline School Field G 12-1
1412723   Sun Jun 8 2:30 pm FC Transylvania Red Storm 2000 2:2 Eastchester Panthers West Patent ES Field G 14-2
1410116   Sat Jun 14 2:00 pm Edgemont Fire 6:1 Eastchester Diamonds Edgemont HS Upper G 11-4
1411707   Sat Jun 14 2:30 pm Manhattan Express -- Eastchester Gli Azzurrini Randalls 84 B 08-W
1413224   Sun Jun 15 11:30 am Munay Ossining Elite B97 3:1 Eastchester Arsenal AM Dorner MS Lower - Turf B VAR-2
1413272   Sun Jun 15 12:00 pm Port Chester B03 A 2:1 Eastchester Kings Abendroth Park Field B 11-1
1413296   Sun Jun 15 12:00 pm Rivertowns Utd B04 Jaguars -- Eastchester Jaguars Burke Estate Upper Small B 10-G
1413389   Sun Jun 15 3:45 pm Yonkers Utd Rush Condors 1:1 Eastchester Rovers Fleming Small 1 G 11-4
1413094   Sun Jun 15 12:00 pm Eastchester Breakers -- Harrison Galaxy Greenvale ES - Eastchester Field G 09-G
1413095   Sun Jun 15 1:15 pm Eastchester Spirit -- Rye Reign Greenvale ES - Eastchester Field G 09-B
1413096   Sun Jun 15 2:30 pm Eastchester Warriors -- Port Chester B06 A Greenvale ES - Eastchester Field B 08-R
1413097   Sun Jun 15 3:45 pm Eastchester Cosmos -- FC Transylvania Barca 06 RED Greenvale ES - Eastchester Field B 09-G
1413185   Sun Jun 15 12:00 pm Mamaroneck White Wolves -- Eastchester Bulldogs Harbor Island 5 B 09-W
1413192   Sun Jun 15 4:30 pm Mamaroneck White Lions 4:2 Eastchester Diamonds Harbor Island Croce East G 11-4
1413151   Sun Jun 15 4:45 pm Harrison Wildcats -- Eastchester Legends LM Klein MS Union Ave G 10-W
1413312   Sun Jun 15 12:00 pm Rye Grizzlies -- Eastchester La Roja Osborn ES Field B 09-W
1413098   Sun Jun 15 12:30 pm Eastchester Rebels 2:6 Port Chester B03 C Parkway Oval Tuckahoe North B 11-6
1413099   Sun Jun 15 2:00 pm Eastchester Flash -- Larchmont Blue Eagles Parkway Oval Tuckahoe North G 10-S
1413206   Sun Jun 15 11:00 am Manhattan Sunderland 2:0 Eastchester Strikers Randalls 10 - Icahn B 14-1
1413319   Sun Jun 15 2:00 pm Rye Odyssey 2:1 Eastchester Stars Rye HS Turf G VAR-4
1413093   Sun Jun 15 4:00 pm Rye Tornadoes 2:8 Eastchester Azzurri Rye Rec Field B 12-3
1413091   Sun Jun 15 3:15 pm Eastchester Panthers 0:0 Rivertowns Utd G2000 Revolution Ursiline School Field G 14-2
1413092   Sun Jun 15 5:00 pm Eastchester Leopards 1:0 Larchmont Tornados Ursiline School Field G 12-1
1413220   Sun Jun 15 1:30 pm Mt Pleasant Magic -- Eastchester Gli Azzurrini Valhalla HS Lower B 08-W
1413412   Sun Jun 22 1:00 pm Castleford B01 Gold 1:2 Eastchester Azzurri Byram Hills HS Upper Turf B 12-3
1413430   Sun Jun 22 9:00 am Eastchester Stars 1:0 Brooklyn Celtics Emeralds Haindl Rec Park Field G VAR-4
1413432   Sun Jun 22 3:30 pm Eastchester Leopards 2:1 Asphalt Green Wave Arsenal Haindl Rec Park Field G 12-1
1413431   Sun Jun 22 5:00 pm Eastchester Strikers 1:1 White Plains Milan Premier Haindl Rec Park Field B 14-1
1410028   Sun Jun 22 12:00 pm Rye Brook Galaxy -- Eastchester Breakers King Street 2 G 09-G
1413433   Sun Jun 22 12:00 pm Eastchester Cosmos -- John Jay Indians Parkway Oval Tuckahoe North B 09-G
1413434   Sun Jun 22 1:15 pm Eastchester Warriors -- Castleford B05 Storm Parkway Oval Tuckahoe North B 08-R
1413435   Sun Jun 22 2:30 pm Eastchester Gli Azzurrini -- Manhattan Express Parkway Oval Tuckahoe North B 08-W
1413436   Sun Jun 22 3:45 pm Eastchester La Roja -- Castleford B04 Tornados Parkway Oval Tuckahoe North B 09-W
1413437   Sun Jun 22 5:00 pm Eastchester Bulldogs -- West Side Red Bulls B05 W Parkway Oval Tuckahoe North B 09-W
1413443   Sun Jun 22 4:30 pm FC Somers Titans 3:1 Eastchester Kings Reis Park Upper Left #3 B 11-1
1413523   Sun Jun 22 3:15 pm North Salem Blue Lightning 1:3 Eastchester Panthers Volunteer's Park Field G 14-2
  TBD
  Date Time Home Team   Away Team Field Division
1433443 Sat Oct 25 Rye Golden Eagles vs. Eastchester Breakers TBA * G 10-S

  - rescheduled in last seven days, - rescheduled since Sep 1