Edgemont Complete Schedule Export schedule to Excel
April 2014 May 2014 June 2014 September 2014 October 2014 November 2014
  April 2014
  Date Time Home Team   Away Team Field Division
1410125   Sun Apr 6 Edgemont FC 99 2:7 Munay Ossining Red Devils B JV-2
1410121   Sun Apr 6 Edgemont Energy 0:1 Rockland FC Cyclones B 14-5
1410126   Sun Apr 6 Edgemont Broncos -- Manhattan Celtics B 08-G
1410234   Sun Apr 6 4:30 pm New Rochelle Cosmos 4:0 Edgemont Eagles Albert Leonard MS A B 11-7
1410054   Sun Apr 6 12:00 pm Asphalt Green Wave Hotspur 3:0 Edgemont Force Asphalt Green Field B VAR-1
1410177   Sun Apr 6 12:00 pm Larchmont White Eagles -- Edgemont Lady Panthers Flint Park Front G 10-O
1410178   Sun Apr 6 1:15 pm Larchmont White Sharks -- Edgemont Rebels Flint Park Front B 10-P
1410375   Sun Apr 6 3:30 pm West Side Red Bulls B02 W 3:2 Edgemont Storm Riverdale Country School Bertino B 12-4
1410410   Sun Apr 6 Yonkers Utd Rush Falcons 1:0 Edgemont Strikers Tibbetts Brook Park 1 G 13-4
1410487   Sun Apr 13 Edgemont Strikers 1:0 Briarcliff Blue G 13-4
1410441   Sun Apr 13 Castleford B03 Foxes -- Edgemont Rebels Bedford Village Lower B 10-P
1410443   Sun Apr 13 1:30 pm Castleford B02 Gold 3:1 Edgemont Blue Strikers Bedford Village Lower B 11-3
1410482   Sun Apr 13 Edgemont Hurricanes -- Bronx Falcons Edgemont HS Lower B 09-O
1410480   Sun Apr 13 12:00 pm Edgemont Eagles 0:0 Rivertowns Utd B03 Titans Edgemont HS Lower B 11-7
1410481   Sun Apr 13 1:30 pm Edgemont Blue Sharks -- Greenburgh Utd Cyclones Edgemont HS Lower B 10-M
1410483   Sun Apr 13 2:30 pm Edgemont Lady Panthers -- Harrison Stealers Edgemont HS Upper G 10-O
1410484   Sun Apr 13 3:45 pm Edgemont Lightning -- Port Chester B05 C Edgemont HS Upper B 09-O
1410485   Sun Apr 13 5:00 pm Edgemont Blue Panthers 1:6 Harrison Power Edgemont HS Upper G 11-6
1410779   Sun Apr 13 3:00 pm Yonkers Utd Rush Attack -- Edgemont Cyclones Fleming Small 1 B 10-G
1410453   Sun Apr 13 9:30 am Chappaqua Gunners 3:2 Edgemont Force Gedney Park Upper B VAR-1
1410745   Sun Apr 13 4:45 pm West Side Red Bulls G04 E -- Edgemont Dynamite Jacob Schiff Playground Field G 10-G
1410641   Sun Apr 13 3:00 pm Pleasantville Predators 5:3 Edgemont Storm Pleasantville HS Main B 12-4
1410643   Sun Apr 13 12:00 pm Pleasantville Power 6:0 Edgemont Fire Pleasantville HS Side G 11-4
1410585   Sun Apr 13 Manhattan Boca 1:0 Edgemont FC 99 Randalls 83 B JV-2
1410754   Sun Apr 13 West Side Red Bulls B2000 W 1:0 Edgemont Energy Riverdale Country School Bertino B 14-5
1410486   Sun Apr 13 Edgemont Panthers 1:0 Larchmont Pumas Seely Place ES Back G VAR-2
1410488   Sun Apr 13 1:15 pm Edgemont Wildcats 1:1 Pelham Jaguars Seely Place ES Back G 12-5
1410489   Sun Apr 13 2:45 pm Edgemont Sharks 0:2 Rivertowns Utd G02 Fire Seely Place ES Back G 12-2
1410490   Sun Apr 13 12:00 pm Edgemont Bears -- Alba Zebras Seely Place ES Front B 08-G
1410491   Sun Apr 13 1:15 pm Edgemont United -- Castleford B04 Lightning Seely Place ES Front B 09-P
1410492   Sun Apr 13 2:30 pm Edgemont Sparks -- Pelham Tornadoes Seely Place ES Front G 09-S
1410663   Sun Apr 13 Bronx Wildcats -- Edgemont Broncos Van Cortlandt Park 6 B 08-G
1411001   Sun Apr 27 5:00 pm New Rochelle Vipers -- Edgemont Lightning Albert Leonard MS B B 09-O
1411106   Sun Apr 27 1:15 pm Scarsdale Green Villa -- Edgemont United Crossways 5 B 09-P
1410855   Sun Apr 27 12:00 pm Edgemont Lady Panthers -- Scarsdale Sounders Edgemont HS Lower G 10-O
1410856   Sun Apr 27 1:15 pm Edgemont Rebels -- Harrison Sharks Edgemont HS Lower B 10-P
1410857   Sun Apr 27 2:30 pm Edgemont Eagles 2:1 Rye Brook Crushers Edgemont HS Lower B 11-7
1410858   Sun Apr 27 3:45 pm Edgemont Sparks -- Greenburgh Utd Storm Edgemont HS Lower G 09-S
1411152   Sun Apr 27 1:00 pm Yonkers Utd Rush Condors 2:1 Edgemont Fire Fleming Small 1 G 11-4
1410919   Sun Apr 27 3:45 pm Larchmont Blue Bandits -- Edgemont Hurricanes Flint Park Front B 09-O
1410954   Sun Apr 27 2:15 pm Mamaroneck Thunder 3:1 Edgemont Energy Harbor Island Lanza B 14-5
1410925   Sun Apr 27 1:45 pm Larchmont Titans 0:0 Edgemont Wildcats Hommocks MS 1 G 12-5
1410929   Sun Apr 27 2:45 pm Larchmont Blue Thunderbolts 3:1 Edgemont Blue Panthers Hommocks MS 2 G 11-6
1410965   Sun Apr 27 3:45 pm Manhattan Celtics -- Edgemont Bears Kantor 3 B 08-G
1410971   Sun Apr 27 3:00 pm Manhattan Fire 0:1 Edgemont Sharks Randalls 82 G 12-2
1410867   Sun Apr 27 3:45 pm FC Somers Shockwave -- Edgemont Cyclones Reis Park Upper Left #3 B 10-G
1410879   Sun Apr 27 5:00 pm FC Transylvania Barca 03 7:1 Edgemont Blue Strikers Rippowam - Mt. Kisco Lower B 11-3
1410859   Sun Apr 27 10:00 am Edgemont FC 99 3:4 Harrison Dominators Seely Place ES Back B JV-2
1410860   Sun Apr 27 12:00 pm Edgemont Panthers 0:0 Yonkers Utd Rush Wildfire Seely Place ES Back G VAR-2
1410861   Sun Apr 27 2:00 pm Edgemont Strikers 1:2 Asphalt Green Wave Sporting Seely Place ES Back G 13-4
1410862   Sun Apr 27 12:00 pm Edgemont Blue Sharks -- White Plains Bayern Seely Place ES Front B 10-M
1410863   Sun Apr 27 1:15 pm Edgemont Broncos -- FC Somers White B06 Seely Place ES Front B 08-G
1410981   Sun Apr 27 9:00 am Mt Pleasant Odin's Vikings 3:1 Edgemont Force Valhalla HS Large (turf) B VAR-1
1410864   Sun Apr 27 Edgemont Dynamite vs. zzz - BYE - zzz G 10-G
1410791   Sun Apr 27 vs. Edgemont Storm zzz - BYE - zzz B 12-4
  TBD
  Date Time Home Team   Away Team Field Division
1410225   Mon Oct 20 Mt Pleasant Lions vs. Edgemont Lightning B 09-O
1410124   Mon Oct 20 Edgemont Panthers 0:1 Greenburgh Utd Rebels TBA * G VAR-2
1410128   Mon Oct 20 Edgemont Sparks vs. Chappaqua United White TBA * G 09-S
1430054   Mon Oct 20 Yonkers Utd Rush Cobras vs. Edgemont Thunder TBA * B 08-B

  - rescheduled in last seven days, - rescheduled since Sep 1