Mt Pleasant Complete Schedule Export schedule to Excel
April 2014 May 2014 June 2014 September 2014 October 2014 November 2014
  June 2014
  Date Time Home Team   Away Team Field Division
1412548   Sun Jun 1 2:30 pm Port Chester B99 CCHR 4:1 Mt Pleasant Warriors Crawford Park Soccer Large B 14-4
1412428   Sun Jun 1 4:00 pm Larchmont Devils 3:2 Mt Pleasant Fire Flint Park Turf B VAR-3
1412467   Sun Jun 1 2:30 pm Manhattan Rockers -- Mt Pleasant Bayern Kantor 1 B 10-B
1412471   Sun Jun 1 2:30 pm Manhattan Express -- Mt Pleasant Magic Kantor 3 B 08-W
1412584   Sun Jun 1 5:00 pm Rye Barcelona bulls -- Mt Pleasant Lions Osborn ES Field B 09-O
1412571   Sun Jun 1 5:00 pm Rockland FC Hawks 0:3 Mt Pleasant Wave Pearl River MS 1 B 12-5
1412474   Sun Jun 1 11:00 am Manhattan Shamrock 4:0 Mt Pleasant Leopards Randalls 10 - Icahn G JV-2
1412489   Sun Jun 1 9:00 am Mt Pleasant Odin's Vikings 1:2 New York Fusion Rush Valhalla HS Large (turf) B VAR-1
1412490   Sun Jun 1 11:00 am Mt Pleasant Galaxy 6:0 Yonkers Utd Rush Wildfire Valhalla HS Large (turf) G VAR-2
1412491   Sun Jun 1 1:00 pm Mt Pleasant Eagles 2:0 Harrison Lightning Valhalla HS Large (turf) G JV-3
1412492   Sun Jun 1 3:00 pm Mt Pleasant Wildcats 4:1 FC Transylvania White Storm 02 Valhalla HS Large (turf) G 12-3
1412493   Sun Jun 1 1:30 pm Mt Pleasant Strikers -- White Plains Porto Valhalla HS Lower B 09-T
1412292   Sun Jun 1 vs. Mt Pleasant Mohawks zzz - BYE - zzz B 13-5
1410226   Fri Jun 6 5:00 pm Mt Pleasant Bayern -- Mamaroneck Hurricanes Harbor Island Croce West B 10-B
1410024   Sat Jun 7 6:00 pm FC Transylvania Barca HS 1:2 Mt Pleasant Odin's Vikings West Patent ES Field B VAR-1
1412792   Sun Jun 8 2:00 pm John Jay Lightning 3:0 Mt Pleasant Wildcats AP FARMS Competition Field G 12-3
1412962   Sun Jun 8 10:00 am Scarsdale BHS Raiders 2:3 Mt Pleasant Fire Butler Field Scarsdale HS Turf B VAR-3
1412864   Sun Jun 8 9:00 am New Rochelle Flash 0:3 Mt Pleasant Galaxy City Park Fosina G VAR-2
1412736   Sun Jun 8 12:15 pm Edgemont Hurricanes -- Mt Pleasant Lions Edgemont HS Upper B 09-O
1412759   Sun Jun 8 1:15 pm FC Transylvania Barca 06 White -- Mt Pleasant Magic Rippowam - Mt. Kisco Lower B 08-W
1412994   Sun Jun 8 5:00 pm West Side Red Bulls B02 E 6:3 Mt Pleasant Wave Riverdale Country School Bertino B 12-5
1412847   Sun Jun 8 9:00 am Mt Pleasant Leopards 1:2 Pelham Lightning Valhalla HS Large (turf) G JV-2
1412848   Sun Jun 8 11:00 am Mt Pleasant Eagles 5:0 Rye Brook Dynamite Valhalla HS Large (turf) G JV-3
1412849   Sun Jun 8 1:00 pm Mt Pleasant Mohawks 1:2 Rivertowns Utd B01 Cyclones Valhalla HS Large (turf) B 13-5
1412850   Sun Jun 8 2:45 pm Mt Pleasant Warriors 1:0 Port Chester B99 C Valhalla HS Large (turf) B 14-4
1412851   Sun Jun 8 1:15 pm Mt Pleasant Bayern -- West Side Red Bulls B04 E Valhalla HS Lower B 10-B
1412852   Sun Jun 8 2:30 pm Mt Pleasant Strikers -- Rivertowns Utd B05 Anaconda Valhalla HS Lower B 09-T
1412666   Sun Jun 8 vs. Mt Pleasant Odin's Vikings zzz - BYE - zzz B VAR-1
1413219   Sun Jun 15 3:15 pm Munay Ossining Phoenix 2:0 Mt Pleasant Warriors AM Dorner MS Lower - Turf B 14-4
1413152   Sun Jun 15 12:30 pm John Jay Landslide 2:2 Mt Pleasant Fire AP FARMS Competition Field B VAR-3
1413273   Sun Jun 15 1:30 pm Port Chester B05 CCHR -- Mt Pleasant Strikers Abendroth Park Field B 09-T
1413236   Sun Jun 15 1:15 pm New Rochelle Vipers -- Mt Pleasant Lions Albert Leonard MS B B 09-O
1413215   Sun Jun 15 2:45 pm Greenburgh Utd Rebels 1:1 Mt Pleasant Galaxy Burke Estate Upper G VAR-2
1413342   Sun Jun 15 10:00 am Scarsdale GHS Raiders 0:2 Mt Pleasant Leopards Butler Field Scarsdale HS Turf G JV-2
1413384   Sun Jun 15 9:00 am Yonkers Utd Rush Patriots 1:0 Mt Pleasant Odin's Vikings Fleming Large B VAR-1
1413261   Sun Jun 15 4:15 pm Pelham Piranhas 5:1 Mt Pleasant Wave Glover - Pelham HS Field B 12-5
1413216   Sun Jun 15 4:45 pm Rockland FC Magic 98 1:1 Mt Pleasant Eagles Pearl River MS 1 G JV-3
1413218   Sun Jun 15 5:00 pm West Side Red Bulls G02 E 1:2 Mt Pleasant Wildcats Riverdale Country School Bertino G 12-3
1413217   Sun Jun 15 2:45 pm FC Somers Sabres 3:1 Mt Pleasant Mohawks Somers HS Turf 2 B 13-5
1413220   Sun Jun 15 1:30 pm Mt Pleasant Magic -- Eastchester Gli Azzurrini Valhalla HS Lower B 08-W
1413221   Sun Jun 15 2:45 pm Mt Pleasant Bayern -- Rivertowns Utd B04 Thunderhawks Valhalla HS Lower B 10-B
1413440   Sun Jun 22 Edgemont Panthers 0:1 Mt Pleasant Galaxy G VAR-2
1413507   Sun Jun 22 4:15 pm Rye Brook Nitro 2:0 Mt Pleasant Wave Blind Brook HS #1 B 12-5
1413505   Sun Jun 22 11:00 am New Rochelle Thunder 0:4 Mt Pleasant Eagles City Park Fosina G JV-3
1413493   Sun Jun 22 1:15 pm Manhattan Whitecaps -- Mt Pleasant Magic Kantor 3 B 08-W
1413548   Sun Jun 22 2:45 pm Rockland FC Dragons 1:3 Mt Pleasant Wildcats Pearl River MS 1 G 12-3
1413506   Sun Jun 22 11:00 am Pleasantville Sharp Shooters 3:3 Mt Pleasant Warriors Pleasantville HS Main B 14-4
1413504   Sun Jun 22 9:15 am White Plains Electric Venom 0:1 Mt Pleasant Leopards Saxon Woods Field G JV-2
1413425   Sun Jun 22 12:00 pm Chappaqua United Gold -- Mt Pleasant Strikers Seven Bridges MS Lower B 09-T
  TBD
  Date Time Home Team   Away Team Field Division
1410225   Sun Oct 19 Mt Pleasant Lions vs. Edgemont Lightning B 09-O

  - rescheduled in last seven days, - rescheduled since Sep 1