Rye Complete Club Schedule Export schedule to Excel
April 2015 May 2015 June 2015
  May 2015
  Date Time Home Team   Away Team Field Division
1510041 Sat May 2 3:00 pm Rye Black Mustangs vs. Greenburgh Utd Revolution Burke Estate Upper B VAR-4
1510612 Sat May 2 11:00 am Mamaroneck Blue Panthers -- Rye Flames Harbor Island Croce West B 09-O
1510276 Sat May 2 10:00 am North Salem FC Blue 0:1 Rye Scarlet Knights Volunteer's Park Field B 14-3
1511285   Sun May 3 4:30 pm Castleford B02 Royal vs. Rye Hurricanes Bedford Hills Memorial Park 1 B 12-4
1511294   Sun May 3 3:30 pm Castleford B03 Foxes vs. Rye Razors Bedford Village Upper B 11-6
1511570   Sun May 3 2:30 pm Rye Brook Revolution vs. Rye Tornadoes Blind Brook HS #1 B 13-6
1511276   Sun May 3 11:00 am Briarcliff Bullets vs. Rye Redhawks Briarcliff HS Upper B 14-2
1511284   Sun May 3 3:15 pm Castleford G2000 Gold vs. Rye Riptide Byram Hills HS Upper Turf G 14-2
1511316 Sun May 3 1:15 pm East Ramapo Atletico vs. Rye Lightning Chestnut Ridge MS Field B 12-3
1511508   Sun May 3 10:00 am Port Chester Lynx vs. Rye BHS United Columbus Park Turf B VAR-2
1511512   Sun May 3 2:00 pm Port Chester Cubs vs. Rye Revolution Columbus Park Turf B JV-1
1511331   Sun May 3 3:45 pm Edgemont Sparks vs. Rye Falcons Edgemont HS Lower G 10-S
1511336   Sun May 3 5:00 pm Edgemont United vs. Rye Grizzlies Edgemont HS Lower B 10-G
1511655   Sun May 3 1:15 pm New York Rush Patriots G06 East vs. Rye Racers Fleming Small 2 G 09-W
1511628   Sun May 3 1:15 pm White Plains Lightning vs. Rye Strikers Geo Washington ES 3 G 09-S
1511626   Sun May 3 2:30 pm White Plains Porto vs. Rye Barcelona Bulls Geo Washington ES 3 B 10-P
1511491   Sun May 3 9:00 am Pelham Pelicans vs. Rye Odyssey Glover - Pelham HS Field G VAR-3
1511492   Sun May 3 11:00 am Pelham Powercudas vs. Rye Storm Glover - Pelham HS Field G JV-2
1511414   Sun May 3 1:15 pm Mamaroneck Blue Panthers vs. Rye Sonics Harbor Island 5 B 09-O
1511415   Sun May 3 2:00 pm Mamaroneck Cyclones vs. Rye Rebels Harbor Island Croce East B 11-5
1511370   Sun May 3 2:00 pm Harrison Stealers vs. Rye Bulldogs Holy Child School Upper G 11-6
1511292   Sun May 3 2:45 pm Castleford G04 Pumas vs. Rye Talons IBM - Armonk 4 G 10-W
1511479   Sun May 3 11:00 am New Rochelle Lions vs. Rye Scarlet Knights New Rochelle HS Turf Large B 14-3
1512322   Sun May 3 1:00 pm Rye Blue Jays vs. Larchmont Blue Phoenix Nursery Field G 10-O
1511560   Sun May 3 2:15 pm Rye Red Raiders vs. Pelham Fc 05 Nursery Field B 10-M
1511566   Sun May 3 3:30 pm Rye Renegades vs. New Rochelle Wildcats Nursery Field B 11-7
1511559   Sun May 3 5:00 pm Rye Rowdies vs. Rye Brook Angels Nursery Field G 11-5
1511547   Sun May 3 11:00 am Rockland FC Magic 98 vs. Rye Breakers Nyack College Field G VAR-3
1511565   Sun May 3 12:00 pm Rye Bolts vs. Chappaqua United Blue Osborn ES Field G 09-B
1511561   Sun May 3 1:15 pm Rye Flames vs. Yonkers Utd Rush Pythons Osborn ES Field B 09-O
1511562   Sun May 3 2:30 pm Rye Golden Eagles vs. Rivertowns Utd G05 Falcons Osborn ES Field G 10-P
1511563   Sun May 3 3:45 pm Rye Galaxy vs. Rivertowns Utd B06 T Warriors Osborn ES Field B 09-G
1511618   Sun May 3 4:00 pm West Side Red Bulls G03 E vs. Rye Corinthians Randalls 51 G 12-4
1511610   Sun May 3 4:45 pm South Bronx United Shooting Stars vs. Rye Fire Randalls 73 G 14-3
1511342   Sun May 3 3:45 pm FC Somers Express vs. Rye Spirit Reis Park Upper Right #1 G 09-S
1511356   Sun May 3 2:30 pm FC Transylvania Barca 06 White vs. Rye Rogue Wave Rippowam - Mt. Kisco Lower B 09-G
1511555   Sun May 3 10:00 am Rye Black Mustangs vs. Manhattan Cougars Rye HS Turf B VAR-4
1511550   Sun May 3 11:45 am Rye Rattlers vs. Rockland FC Dragons Rye HS Turf G 13-4
1511488   Sun May 3 1:30 pm Rye Wild Cats vs. North Salem Thunder Rye HS Turf G 13-5
1511558   Sun May 3 2:00 pm Rye Badgers vs. Rivertowns Utd G03 T Mustangs Rye Rec Field G 12-2
1511322   Sun May 3 3:30 pm Rye Freedoms vs. Eastchester Fusion Rye Rec Field G 12-4
1511557   Sun May 3 5:00 pm Rye Rockets vs. Asphalt Green Wave Lazio Rye Rec Field B JV-2
1511539   Sun May 3 4:30 pm Rivertowns Utd B02 United vs. Rye Raptors Springhurst ES Field B 13-6
1511567   Sun May 3 1:30 pm Rye Dragons vs. Eastchester Flash Sterling Field #1 G 11-4
1511564   Sun May 3 3:00 pm Rye Rockers vs. Rockland FC Stars Sterling Field #1 G 11-2
1511413   Sun May 3 4:30 pm Rye United vs. Mamaroneck Hurricanes Sterling Field #1 B 11-2
1511520   Sun May 3 1:15 pm Bronx Hawks vs. Rye Messies Van Cortlandt Park 6 B 10-G
1511262   Sun May 3 vs. Rye Barca zzz - BYE - zzz B 12-2
1511556   Sun May 3 Rye Liberty vs. zzz - BYE - zzz G VAR-1
1510032 Sat May 9 6:15 pm Rye Rockets vs. Quetzalitos Earthquakes Rye Rec Field B JV-2
1511965   Sun May 10 1:00 pm Rye Brook Raiders vs. Rye Scarlet Knights Blind Brook HS #1 B 14-3
1511914   Sun May 10 1:15 pm Rivertowns Utd B05 Rebels vs. Rye Barcelona Bulls Burke Estate Upper Small B 10-P
1511980   Sun May 10 11:30 am Scarsdale GHS Raiders vs. Rye Odyssey Butler Field Scarsdale HS Turf G VAR-3
1512054   Sun May 10 4:45 pm Yonkers Utd Rush Attack vs. Rye Rebels Fleming Small 2 B 11-5
1511879   Sun May 10 3:30 pm Pelham Cheetahs vs. Rye Bulldogs Franklin - Pelham HS A G 11-6
1511810   Sun May 10 3:30 pm Mamaroneck Tsunamis vs. Rye Razors Harbor Island Croce East B 11-6
1511946   Sun May 10 1:30 pm Mamaroneck White Lions vs. Rye Corinthians Harbor Island Lanza G 12-4
1511782   Sun May 10 2:00 pm Harrison United vs. Rye Hurricanes Holy Child School Turf B 12-4
1511793   Sun May 10 2:30 pm Larchmont Yellow Tigers vs. Rye Spirit Hommocks MS 2 G 09-S
1512006   Sun May 10 5:00 pm West Side Red Bulls B05 E vs. Rye Messies Jacob Schiff Playground Field B 10-G
1511788 Sun May 10 2:30 pm John Jay Rage vs. Rye Galaxy Katonah ES Field B 09-G
1512059   Sun May 10 10:00 am Yorktown Slammers vs. Rye BHS United Legacy Woodland Field B VAR-2
1511673   Sun May 10 3:00 pm Alba Zebras vs. Rye Rogue Wave Lehman HS Turf B 09-G
1512693   Sun May 10 12:00 pm Rye Blue Jays vs. Mt Pleasant Gunners Nursery Field G 10-O
1511961   Sun May 10 1:15 pm Rye Red Raiders vs. New Rochelle Hammers Nursery Field B 10-M
1511955   Sun May 10 3:45 pm Rye Golden Eagles vs. FC Somers Mavericks Nursery Field G 10-P
1511962   Sun May 10 5:00 pm Rye Grizzlies vs. FC Somers Dragons Nursery Field B 10-G
1511958   Sun May 10 12:00 pm Rye Racers vs. Manhattan Blizzard Osborn ES Field G 09-W
1511963   Sun May 10 1:15 pm Rye Flames vs. Pelham Hotspurs Osborn ES Field B 09-O
1511956   Sun May 10 2:30 pm Rye Sonics vs. Scarsdale Black Deportivo Osborn ES Field B 09-O
1512031   Sun May 10 10:45 am White Plains Fusion vs. Rye Storm Parker Stadium G JV-2
1511887   Sun May 10 12:45 pm Pleasantville Power vs. Rye Badgers Pleasantville HS Main G 12-2
1511844   Sun May 10 5:00 pm Manhattan Tornado vs. Rye Falcons Randalls 84 G 10-S
1512009   Sun May 10 12:00 pm West Side Red Bulls G04 W vs. Rye Rockers Randalls North 6 G 11-2
1512010   Sun May 10 1:30 pm New York Fusion Kings vs. Rye United Randalls North 6 B 11-2
1511748   Sun May 10 12:00 pm FC Somers Vipers vs. Rye Renegades Reis Park Upper Left #3 B 11-7
1511949   Sun May 10 10:00 am Rye Breakers vs. Larchmont Strikers Rye HS Turf G VAR-3
1511941   Sun May 10 11:45 am Rye Black Mustangs vs. Shrub Oak Tigers Rye HS Turf B VAR-4
1511943   Sun May 10 1:30 pm Rye Revolution vs. New Rochelle Hurricanes Rye HS Turf B JV-1
1511944   Sun May 10 11:30 am Rye Wild Cats vs. Rivertowns Utd G02 Lightning Rye Rec Field G 13-5
1511950   Sun May 10 1:15 pm Rye Lightning vs. Yonkers Utd Rush Avalanche Rye Rec Field B 12-3
1511953   Sun May 10 2:45 pm Rye Freedoms vs. Yonkers Utd Rush Condors Rye Rec Field G 12-4
1511951   Sun May 10 4:15 pm Rye Tornadoes vs. Rye Raptors Rye Rec Field B 13-6
1511942   Sun May 10 9:00 am Rye Rockets vs. Rockland FC knights Stepinac HS Field B JV-2
1511947   Sun May 10 11:00 am Rye Redhawks vs. Port Chester Pumas Stepinac HS Field B 14-2
1511952   Sun May 10 12:45 pm Rye Riptide vs. Port Chester Persian Cats Stepinac HS Field G 14-2
1511948   Sun May 10 2:30 pm Rye Fire vs. Yonkers Utd Rush Falcons Stepinac HS Field G 14-3
1511945   Sun May 10 4:15 pm Rye Rattlers vs. Larchmont Lightning Stepinac HS Field G 13-4
1511720   Sun May 10 12:00 pm Rye Dragons vs. Gotham Girls Potrero Sterling Field #1 G 11-4
1511960   Sun May 10 1:30 pm Rye Rowdies vs. North Salem Blizzard Sterling Field #1 G 11-5
1511959   Sun May 10 3:00 pm Rye Talons vs. Chappaqua Thunder Sterling Field #1 G 10-W
1511689   Sun May 10 2:45 pm Briarcliff Boxers vs. Rye Barca The Club Field B 12-2
1512048   Sun May 10 3:45 pm New York Rush Patriots G06 West vs. Rye Bolts Tibbetts Brook Park 1 G 09-B
1512049   Sun May 10 5:00 pm Yonkers Utd Rush Harriers vs. Rye Strikers Tibbetts Brook Park 1 G 09-S
1511954   Sun May 10 9:00 am FC Transylvania Red Storm HS vs. Rye Liberty West Patent ES Field G VAR-1
1512370   Sun May 17 1:15 pm Chappaqua Lightning vs. Rye Golden Eagles Amsterdam Park 1 G 10-P
1512374   Sun May 17 9:00 am Rye Brook Dynacats vs. Rye Breakers Blind Brook HS #1 G VAR-3
1512324   Sun May 17 12:00 pm Rivertowns Utd G06 Rockets vs. Rye Racers Burke Estate Upper Small G 09-W
1512083   Sun May 17 1:00 pm Castleford B02 Gold vs. Rye Lightning Byram Hills HS Upper Turf B 12-3
1512194   Sun May 17 5:00 pm Larchmont Yellow Tigers vs. Rye Strikers Flint Park Front G 09-S
1512290   Sun May 17 2:30 pm Pelham Hotspurs vs. Rye Sonics Franklin - Pelham HS B B 09-O
1512104   Sun May 17 11:45 am Chappaqua Quakers vs. Rye Rockets Gedney Park Upper B JV-2
1512369   Sun May 17 3:45 pm Scarsdale Man United vs. Rye Red Raiders Greenacres ES 3 B 10-M
1512216   Sun May 17 12:00 pm Mamaroneck Red Lions vs. Rye Badgers Harbor Island 4 G 12-2
1512167   Sun May 17 3:30 pm Greenburgh Utd Blizzard vs. Rye Rowdies Irvington HS Meszaros G 11-5
1513106   Sun May 17 12:00 pm Rye Brook Cheetahs vs. Rye Blue Jays King Street 2 G 10-O
1512380   Sun May 17 3:30 pm Rye Brook Warriors vs. Rye Razors King Street 3 B 11-6
1512185 Sun May 17 2:30 pm John Jay Thunder vs. Rye Bolts Meadow Pond ES 2 G 09-B
1512366   Sun May 17 1:00 pm Rye Bulldogs vs. Pleasantville Green Machine Nursery Field G 11-6
1512361   Sun May 17 2:30 pm Rye Talons vs. Larchmont Gold Phoenix Nursery Field G 10-W
1512090   Sun May 17 3:45 pm Rye Renegades vs. Castleford B03 Bobcats Nursery Field B 11-7
1512367   Sun May 17 5:00 pm Rye Grizzlies vs. Rye Messies Nursery Field B 10-G
1512360   Sun May 17 12:00 pm Rye Flames vs. Edgemont Dingoes Osborn ES Field B 09-O
1512368   Sun May 17 1:15 pm Rye Spirit vs. Yonkers Utd Rush Harriers Osborn ES Field G 09-S
1512372   Sun May 17 2:30 pm Rye Rogue Wave vs. Rye Galaxy Osborn ES Field B 09-G
1512365   Sun May 17 3:45 pm Rye Falcons vs. Rivertowns Utd G05 Blaze Osborn ES Field G 10-S
1512219   Sun May 17 11:00 am Manhattan Shamrock vs. Rye Odyssey Randalls 70 G VAR-3
1512227   Sun May 17 1:30 pm Manhattan Flamengo vs. Rye Barca Randalls 82 B 12-2
1512352   Sun May 17 10:00 am Rye Liberty vs. Yorktown Fusion Rye HS Turf G VAR-1
1512373   Sun May 17 11:45 am Rye BHS United vs. Rye Brook Rangers Rye HS Turf B VAR-2
1512432   Sun May 17 1:30 pm Rye Black Mustangs vs. White Plains Fury Rye HS Turf B VAR-4
1512358   Sun May 17 11:30 am Rye Rattlers vs. Scarsdale United Rye Rec Field G 13-4
1512357   Sun May 17 1:15 pm Rye Raptors vs. Rockland FC Hawks Rye Rec Field B 13-6
1512356   Sun May 17 3:00 pm Rye Freedoms vs. Rye Corinthians Rye Rec Field G 12-4
1512354   Sun May 17 4:30 pm Rye Hurricanes vs. Port Chester B03 B Rye Rec Field B 12-4
1512389   Sun May 17 12:45 pm Scarsdale Valencia vs. Rye Tornadoes Scarsdale Scout Field B 13-6
1512143   Sun May 17 1:15 pm Edgemont Wildcats vs. Rye Wild Cats Seely Place ES Back G 13-5
1512353   Sun May 17 9:30 am Rye Storm vs. Rivertowns Utd G2000 Revolution Stepinac HS Field G JV-2
1512351   Sun May 17 11:30 am Rye Revolution vs. New York Fusion Edge Stepinac HS Field B JV-1
1512332   Sun May 17 1:30 pm Rye Redhawks vs. Rivertowns Utd B01 Green Lightning Stepinac HS Field B 14-2
1512355   Sun May 17 3:15 pm Rye Scarlet Knights vs. North Salem FC Blue Stepinac HS Field B 14-3
1512359   Sun May 17 5:00 pm Rye Fire vs. Mt Pleasant Comets Stepinac HS Field G 14-3
1512362   Sun May 17 12:30 pm Rye Rebels vs. East Ramapo Braves Sterling Field #1 B 11-5
1512323   Sun May 17 2:00 pm Rye Dragons vs. Rivertowns Utd G04 T Red Strikers Sterling Field #1 G 11-4
1512363   Sun May 17 3:30 pm Rye Rockers vs. Castleford G03 Gold Sterling Field #1 G 11-2
1512364   Sun May 17 5:00 pm Rye United vs. Manhattan Clash Sterling Field #1 B 11-2
1512451   Sun May 17 2:30 pm Yonkers Utd Rush Lightning vs. Rye Barcelona Bulls Tibbetts Brook Park 1 B 10-P
1512163   Sun May 17 11:00 am FC Transylvania Red Storm G01 vs. Rye Riptide West Patent ES Field G 14-2
1512753   Sun May 31 2:45 pm John Jay Storm vs. Rye Barca AP FARMS Competition Field B 12-2
1512506   Sun May 31 12:00 pm Chappaqua Panthers vs. Rye Rockers Amsterdam Park 1 G 11-2
1512770   Sun May 31 1:15 pm Castleford B05 Wave vs. Rye Rogue Wave Bedford Village Lower B 09-G
1512670   Sun May 31 1:15 pm New Rochelle Eagles vs. Rye Rockets City Park Fosina B JV-2
1512795   Sun May 31 1:15 pm Scarsdale Rio vs. Rye Golden Eagles Crossways 5 G 10-P
1512800   Sun May 31 3:45 pm Scarsdale Blue Santos vs. Rye Bolts Crossways 5 G 09-B
1512519 Sun May 31 1:00 pm Chappaqua Firecrackers vs. Rye Fire Gedney Park Upper G 14-3
1512828   Sun May 31 3:00 pm White Plains Bayern vs. Rye Renegades Geo Washington ES 3 B 11-7
1512682   Sun May 31 11:00 am Pelham Gunners vs. Rye Black Mustangs Glover - Pelham HS Field B VAR-4
1512610   Sun May 31 12:00 pm Mamaroneck Black Wolves vs. Rye Red Raiders Harbor Island 5 B 10-M
1512767   Sun May 31 2:00 pm Harrison Sharks vs. Rye Rebels Holy Child School Upper B 11-5
1513801   Sun May 31 3:45 pm Rivertowns Utd G05 T Red Angels vs. Rye Blue Jays Losee Park 1 G 10-O
1512607   Sun May 31 12:15 pm Larchmont Pumas vs. Rye Liberty Mamaroneck HS Field G VAR-1
1512774   Sun May 31 12:00 pm Rye Messies vs. FC Transylvania Barca 05 White Nursery Field B 10-G
1512768   Sun May 31 1:15 pm Rye Falcons vs. Briarcliff Blaze Nursery Field G 10-S
1512775   Sun May 31 2:30 pm Rye Talons vs. West Side Red Bulls G05 E Nursery Field G 10-W
1512771   Sun May 31 3:45 pm Rye Grizzlies vs. Pelham Pumas Nursery Field B 10-G
1512769   Sun May 31 5:00 pm Rye Strikers vs. FC Somers Express Nursery Field G 09-S
1512773   Sun May 31 12:00 pm Rye Barcelona Bulls vs. Port Chester B05 C Osborn ES Field B 10-P
1512766   Sun May 31 1:15 pm Rye Racers vs. Manhattan Breakers Osborn ES Field G 09-W
1512777   Sun May 31 2:30 pm Rye Spirit vs. Pelham Peaches Osborn ES Field G 09-S
1512772   Sun May 31 3:45 pm Rye Sonics vs. Rye Brook Dynamos Osborn ES Field B 09-O
1512474   Sun May 31 5:00 pm Rye Galaxy vs. Alba Zebras Osborn ES Field B 09-G
1512762   Sun May 31 12:00 pm Manhattan Kickers G01 vs. Rye Rattlers Pier 40 East G 13-4
1512763 Sun May 31 11:45 am Rye Breakers vs. Rye Odyssey Rye HS Turf G VAR-3
1512751   Sun May 31 1:30 pm Rye Redhawks vs. North Salem White Tigers Rye HS Turf B 14-2
1512748   Sun May 31 9:30 am Rye Revolution vs. Deportivo Yonkers Liverpool Utd Rye Rec Field B JV-1
1512755   Sun May 31 11:30 am Rye Tornadoes vs. Rockland FC Hawks Rye Rec Field B 13-6
1512757   Sun May 31 1:15 pm Rye Raptors vs. Bronx Vipers Rye Rec Field B 13-6
1512761   Sun May 31 3:00 pm Rye Lightning vs. Rye Brook Renegades Rye Rec Field B 12-3
1512752   Sun May 31 4:30 pm Rye Hurricanes vs. Rivertowns Utd B03 Titans Rye Rec Field B 12-4
1512750   Sun May 31 9:00 am Rye Storm vs. North Salem Blue Lightning Stepinac HS Field G JV-2
1512756   Sun May 31 11:00 am Rye Riptide vs. Yonkers Utd Rush Ravens Stepinac HS Field G 14-2
1512760   Sun May 31 12:45 pm Rye Wild Cats vs. Rye Brook Rockets Stepinac HS Field G 13-5
1512759   Sun May 31 2:30 pm Rye Freedoms vs. West Side Red Bulls G03 E Stepinac HS Field G 12-4
1512758   Sun May 31 4:00 pm Rye Scarlet Knights vs. John Jay Warriors Stepinac HS Field B 14-3
1512764   Sun May 31 12:00 pm Rye United vs. Port Chester B04 B Sterling Field #1 B 11-2
1512600   Sun May 31 1:30 pm Rye Rowdies vs. Larchmont Blue Eagles Sterling Field #1 G 11-5
1512776   Sun May 31 3:00 pm Rye Razors vs. Rockland FC Sting Sterling Field #1 B 11-6
1512765   Sun May 31 4:30 pm Rye Bulldogs vs. Greenburgh Utd Heat Sterling Field #1 G 11-6
1512850   Sun May 31 3:45 pm Yonkers Utd Rush Cougars vs. Rye Flames Tibbetts Brook Park 1 B 09-O
1512754   Sun May 31 1:15 pm Yonkers Utd Rush Condors vs. Rye Corinthians Tibbetts Brook Park 2 G 12-4
1512491   Sun May 31 1:45 pm Briarcliff Blast vs. Rye Dragons Todd ES Field G 11-4
1512681   Sun May 31 12:45 pm North Salem Sparks vs. Rye Badgers Volunteer's Park Field G 12-2
1512779   Sun May 31 Rye BHS United vs. zzz - BYE - zzz B VAR-2
1512749   Sun May 31 Rye Odyssey vs. zzz - BYE - zzz G VAR-3
  TBD
  Date Time Home Team   Away Team Field Division
1510034 Sat May 2 Manhattan Chelsea vs. Rye BHS United B VAR-2
1513212 Sat May 2 West Side Red Bulls B01 E vs. Rye Scarlet Knights TBA * B 14-3
1510690 Sat May 2 Pelham Piranhas vs. Rye Raptors TBA * B 13-6
1510344 Sat May 2 Rockland FC Rebels vs. Rye Hurricanes TBA * B 12-4
1510386 Sat May 2 Scarsdale Black Deportivo vs. Rye Flames TBA * B 09-O
1513185 Sat May 2 Scarsdale Lyon vs. Rye Fire TBA * G 14-3

  - rescheduled in last seven days, - rescheduled since Mar 31