Yonkers Utd Rush Complete Schedule Export schedule to Excel
April 2014 May 2014 June 2014 September 2014 October 2014 November 2014
  April 2014
  Date Time Home Team   Away Team Field Division
1410408   Sun Apr 6 Yonkers Utd Rush Lightning -- Yonkers Utd Rush Vipers B 09-P
1410240   Sun Apr 6 9:00 am New Rochelle Flash 0:1 Yonkers Utd Rush Wildfire City Park Fosina G VAR-2
1410400   Sun Apr 6 9:00 am Yonkers Utd Rush Patriots 3:1 Deportivo Yonkers Chelsea Fleming Large B VAR-1
1410403   Sun Apr 6 2:30 pm Yonkers Utd Rush Condors 0:6 Pleasantville Power Fleming Small 1 G 11-4
1410406   Sun Apr 6 4:00 pm Yonkers Utd Rush Predators -- Mamaroneck Cyclones Fleming Small 1 B 10-G
1410405   Sun Apr 6 1:00 pm Yonkers Utd Rush Attack -- FC Somers Shockwave Fleming Small 2 B 10-G
1410407   Sun Apr 6 2:15 pm Yonkers Utd Rush Cardinals -- Munay Ossining Fire 2003 Fleming Small 2 G 10-G
1410404   Sun Apr 6 3:30 pm Yonkers Utd Rush Sharks 0:3 Eastchester Kings Fleming Small 2 B 11-1
1410160   Sun Apr 6 2:00 pm Harrison Hawks 0:1 Yonkers Utd Rush Ravens Holy Child School Turf G 13-3
1410162   Sun Apr 6 2:00 pm Harrison Galaxy -- Yonkers Utd Rush Orioles Holy Child School Upper G 09-G
1410164   Sun Apr 6 4:30 pm Harrison Tornadoes -- Yonkers Utd Rush Thunder Holy Child School Upper B 08-B
1410193   Sun Apr 6 4:15 pm Larchmont Dynamos 1:1 Yonkers Utd Rush Caravan Mamaroneck HS Field B 14-3
1410230   Sun Apr 6 1:00 pm Munay Ossining Real Red 5:1 Yonkers Utd Rush Avalanche Nelson Park #1 B 11-4
1410410   Sun Apr 6 Yonkers Utd Rush Falcons 1:0 Edgemont Strikers Tibbetts Brook Park 1 G 13-4
1410409   Sun Apr 6 12:00 pm Yonkers Utd Rush Phoenix 3:0 Rye Storm Tibbetts Brook Park 1 G 14-4
1410151   Sun Apr 6 1:45 pm Yonkers Utd Rush Coyotes -- Greenburgh Utd Gladiators Tibbetts Brook Park 1 B 09-R
1410411   Sun Apr 6 3:30 pm Yonkers Utd Rush Revolution 0:6 New Rochelle Attackers Tibbetts Brook Park 1 B 12-2
1410412   Sun Apr 6 5:00 pm Yonkers Utd Rush Raptors 3:0 North Salem Thunder Tibbetts Brook Park 1 G 12-4
1410413   Sun Apr 6 11:00 am Yonkers Utd Rush Renegades 2:5 Larchmont Galaxy Tibbetts Brook Park 2 B JV-3
1410414   Sun Apr 6 1:00 pm Yonkers Utd Rush Conquerors 2:1 Munay Ossining Elite 2000 Tibbetts Brook Park 2 B 13-1
1410220   Sun Apr 6 11:00 am Mt Pleasant Eagles 1:1 Yonkers Utd Rush Eagles Valhalla HS Large (turf) G JV-3
1410789   Sun Apr 13 Yonkers Utd Rush Revolution 1:0 Larchmont Sergeants B 12-2
1410607   Sun Apr 13 12:00 pm New Rochelle United B04 -- Yonkers Utd Rush Scorpions Albert Leonard MS A B 10-B
1410431   Sun Apr 13 3:45 pm Asphalt Green Wave Lazio 1:1 Yonkers Utd Rush Caravan Asphalt Green Field B 14-3
1410775   Sun Apr 13 9:30 am Yonkers Utd Rush Wildfire 0:5 Mt Pleasant Galaxy Fleming Large G VAR-2
1410777   Sun Apr 13 11:30 am Yonkers Utd Rush Conquerors 2:0 Chappaqua Strikers Fleming Large B 13-1
1410780   Sun Apr 13 Yonkers Utd Rush Coyotes -- Mamaroneck Red Wolves Fleming Small 1 B 09-R
1410779   Sun Apr 13 3:00 pm Yonkers Utd Rush Attack -- Edgemont Cyclones Fleming Small 1 B 10-G
1410781   Sun Apr 13 3:00 pm Yonkers Utd Rush Pythons -- Scarsdale Black Deportivo Fleming Small 2 B 08-G
1410764   Sun Apr 13 1:15 pm White Plains Ladybugs -- Yonkers Utd Rush Harriers Geo Washington ES 3 G 09-O
1410730   Sun Apr 13 5:00 pm Scarsdale Green Villa -- Yonkers Utd Rush Vipers Greenacres ES 1 B 09-P
1410712   Sun Apr 13 5:00 pm Rye Brook Rowdies -- Yonkers Utd Rush Lightning King Street 2 B 09-P
1410514   Sun Apr 13 5:00 pm Gotham Girls Strikers 2:2 Yonkers Utd Rush Ravens Pier 40 West G 13-3
1410640   Sun Apr 13 1:00 pm Pleasantville FC Panthers 5:2 Yonkers Utd Rush Renegades Pleasantville HS Main B JV-3
1410495   Sun Apr 13 3:00 pm FC Somers Titans 3:2 Yonkers Utd Rush Sharks Reis Park Upper Left #3 B 11-1
1410774   Sun Apr 13 12:45 pm White Plains Fire 3:0 Yonkers Utd Rush Raptors Saxon Woods Field G 12-4
1410467   Sun Apr 13 3:45 pm East Ramapo Braves -- Yonkers Utd Rush Predators Spring Valley Memorial Park Field B 10-G
1410783   Sun Apr 13 12:00 pm Yonkers Utd Rush Condors 1:1 Mamaroneck White Lions Tibbetts Brook Park 1 G 11-4
1410784   Sun Apr 13 1:30 pm Yonkers Utd Rush Avalanche 5:3 Asphalt Green Wave Mutiny Tibbetts Brook Park 1 B 11-4
1410785   Sun Apr 13 3:00 pm Yonkers Utd Rush Thunder -- Castleford B05 Rapids Tibbetts Brook Park 1 B 08-B
1410786   Sun Apr 13 4:15 pm Yonkers Utd Rush Orioles -- Rye Brook Galaxy Tibbetts Brook Park 1 G 09-G
1410788   Sun Apr 13 Yonkers Utd Rush Arsenal 1:0 Rye Brook Hurricanes Tibbetts Brook Park 2 B 12-6
1410776   Sun Apr 13 11:00 am Yonkers Utd Rush Eagles 6:1 Rye Brook Dynamite Tibbetts Brook Park 2 G JV-3
1410787   Sun Apr 13 12:45 pm Yonkers Utd Rush Falcons 1:3 Rye Fire Tibbetts Brook Park 2 G 13-4
1410439   Sun Apr 13 3:00 pm Briarcliff Blast -- Yonkers Utd Rush Cardinals Todd ES Field G 10-G
1410756   Sun Apr 13 5:00 pm New York Fusion Rush 0:1 Yonkers Utd Rush Patriots Williamsbridge Oval Turf B VAR-1
1410420   Sun Apr 13 vs. Yonkers Utd Rush Phoenix zzz - BYE - zzz G 14-4
1410833   Sun Apr 27 2:45 pm Chappaqua Rebels 0:2 Yonkers Utd Rush Arsenal Amsterdam Park 2 B 12-6
1411152   Sun Apr 27 1:00 pm Yonkers Utd Rush Condors 2:1 Edgemont Fire Fleming Small 1 G 11-4
1411155   Sun Apr 27 2:30 pm Yonkers Utd Rush Coyotes -- Port Chester B05 A Fleming Small 1 B 09-R
1411154   Sun Apr 27 3:45 pm Yonkers Utd Rush Predators -- Eastchester Jaguars Fleming Small 1 B 10-G
1411153   Sun Apr 27 5:00 pm Yonkers Utd Rush Attack -- New Rochelle Bombers Fleming Small 1 B 10-G
1411156   Sun Apr 27 1:15 pm Yonkers Utd Rush Harriers -- New Rochelle Twisters Fleming Small 2 G 09-O
1411159   Sun Apr 27 5:00 pm Yonkers Utd Rush Thunder -- Port Chester B06 B Fleming Small 2 B 08-B
1411112   Sun Apr 27 3:45 pm Scarsdale Blue Deportivo -- Yonkers Utd Rush Pythons Greenacres ES 2 B 08-G
1410851   Sun Apr 27 3:45 pm Eastchester Breakers -- Yonkers Utd Rush Orioles Greenvale ES - Eastchester Field G 09-G
1410943   Sun Apr 27 2:15 pm Mamaroneck Hurricanes -- Yonkers Utd Rush Scorpions Harbor Island Croce East B 10-B
1410945   Sun Apr 27 5:00 pm Mamaroneck Red Flames 4:5 Yonkers Utd Rush Sharks Harbor Island Croce East B 11-1
1411097   Sun Apr 27 3:45 pm Rye Brook Riptide -- Yonkers Utd Rush Lightning King Street 2 B 09-P
1411067   Sun Apr 27 2:30 pm Rockland FC Magic 98 1:1 Yonkers Utd Rush Eagles Nyack College Field G JV-3
1411080   Sun Apr 27 3:45 pm Rye Red raiders -- Yonkers Utd Rush Vipers Osborn ES Field B 09-P
1410992   Sun Apr 27 3:30 pm Munay Ossining Real Blue 2:2 Yonkers Utd Rush Revolution Ossining HS Lower B 12-2
1411140   Sun Apr 27 1:15 pm White Plains Ravens 2:1 Yonkers Utd Rush Conquerors Parker Stadium B 13-1
1410868   Sun Apr 27 12:00 pm FC Somers Side Kicks -- Yonkers Utd Rush Cardinals Reis Park Upper Right #1 G 10-G
1410860   Sun Apr 27 12:00 pm Edgemont Panthers 0:0 Yonkers Utd Rush Wildfire Seely Place ES Back G VAR-2
1410809   Sun Apr 27 2:45 pm Briarcliff Blue 2:1 Yonkers Utd Rush Falcons The Club Field G 13-4
1410810   Sun Apr 27 4:30 pm Briarcliff Grizzlies 3:0 Yonkers Utd Rush Raptors The Club Field G 12-4
1411163   Sun Apr 27 11:00 am Yonkers Utd Rush Phoenix 1:1 Pelham Barracudas Tibbetts Brook Park 2 G 14-4
1411166   Sun Apr 27 1:00 pm Yonkers Utd Rush Ravens 4:2 Larchmont Icebergs Tibbetts Brook Park 2 G 13-3
1411165   Sun Apr 27 2:45 pm Yonkers Utd Rush Renegades 4:4 Rockland FC Rage Tibbetts Brook Park 2 B JV-3
1411164   Sun Apr 27 4:45 pm Yonkers Utd Rush Patriots 2:1 Asphalt Green Wave Hotspur Tibbetts Brook Park 2 B VAR-1
1410811   Sun Apr 27 3:15 pm Briarcliff Boxers 6:2 Yonkers Utd Rush Avalanche Todd ES Field B 11-4
1411167   Sun Apr 27 Yonkers Utd Rush Caravan vs. zzz - BYE - zzz B 14-3
  TBD
  Date Time Home Team   Away Team Field Division
1432132 Wed Oct 22 Rockland FC Hawks vs. Yonkers Utd Rush Arsenal B 13-6
1410166   Wed Oct 22 Harrison Princesses vs. Yonkers Utd Rush Harriers TBA * G 09-O
1430013   Wed Oct 22 FC Somers Tuskers vs. Yonkers Utd Rush Cougars TBA * B 09-P
1430054   Wed Oct 22 Yonkers Utd Rush Cobras vs. Edgemont Thunder TBA * B 08-B

  - rescheduled in last seven days, - rescheduled since Sep 1