Yonkers Utd Rush Complete Schedule Export schedule to Excel
April 2014 May 2014 June 2014 September 2014 October 2014 November 2014
  May 2014
  Date Time Home Team   Away Team Field Division
1410127   Sat May 3 3:30 pm Edgemont Bears -- Yonkers Utd Rush Pythons Seely Place ES Front B 08-G
1411210   Sun May 4 3:45 pm Chappaqua Wild 1:2 Yonkers Utd Rush Revolution Amsterdam Park 2 B 12-2
1411424   Sun May 4 2:30 pm Rivertowns Utd B04 Jaguars -- Yonkers Utd Rush Predators Burke Estate Upper Small B 10-G
1411528   Sun May 4 9:00 am Yonkers Utd Rush Wildfire 0:6 Larchmont Pumas Fleming Large G VAR-2
1411530   Sun May 4 1:00 pm Yonkers Utd Rush Eagles 2:1 New Rochelle Thunder Fleming Large G JV-3
1411531   Sun May 4 3:15 pm Yonkers Utd Rush Vipers -- Greenburgh Utd Gunners Fleming Small 1 B 09-P
1411532   Sun May 4 4:30 pm Yonkers Utd Rush Lightning -- Edgemont United Fleming Small 1 B 09-P
1411534   Sun May 4 4:30 pm Yonkers Utd Rush Scorpions -- Greenburgh Utd Tornadoes Fleming Small 2 B 10-B
1411516   Sun May 4 2:30 pm White Plains B04 Black -- Yonkers Utd Rush Coyotes Geo Washington ES 3 B 09-R
1411485   Sun May 4 3:45 pm Scarsdale Green Deportivo -- Yonkers Utd Rush Thunder Greenacres ES 2 B 08-B
1411315   Sun May 4 3:00 pm Mamaroneck Lightning 1:1 Yonkers Utd Rush Raptors Harbor Island 4 G 12-4
1411319   Sun May 4 1:15 pm Mamaroneck Cyclones -- Yonkers Utd Rush Attack Harbor Island Croce East B 10-G
1411306   Sun May 4 12:00 pm Larchmont Demons 2:6 Yonkers Utd Rush Sharks Hommocks MS 2 B 11-1
1411467   Sun May 4 1:15 pm Rye Brook Cheetahs -- Yonkers Utd Rush Harriers King Street 2 G 09-O
1411471   Sun May 4 1:30 pm Rye Brook Strikers 4:0 Yonkers Utd Rush Condors King Street 3 G 11-4
1411481   Sun May 4 5:00 pm Scarsdale Green Celtic -- Yonkers Utd Rush Orioles Quaker Ridge Front Sml G 09-G
1411187   Sun May 4 4:45 pm Asphalt Green Wave Sporting 2:0 Yonkers Utd Rush Falcons Randalls 90 G 13-4
1411254   Sun May 4 3:45 pm FC Somers White B06 -- Yonkers Utd Rush Pythons Reis Park Upper Right #1 B 08-G
1411535   Sun May 4 12:00 pm Yonkers Utd Rush Caravan 1:2 Scarsdale Real Tibbetts Brook Park 1 B 14-3
1411536   Sun May 4 1:30 pm Yonkers Utd Rush Arsenal 6:0 Pleasantville Panthers B02 Tibbetts Brook Park 1 B 12-6
1411537   Sun May 4 3:00 pm Yonkers Utd Rush Conquerors 2:5 Mamaroneck Sharks Tibbetts Brook Park 1 B 13-1
1411540   Sun May 4 1:30 pm Yonkers Utd Rush Avalanche 6:0 Pelham Gryphons Tibbetts Brook Park 2 B 11-4
1411414   Sun May 4 9:00 am Riverdale Wildcats 1:2 Yonkers Utd Rush Renegades Van Cortlandt Park Stadium B JV-3
1411417   Sun May 4 2:45 pm Riverdale Riot 0:1 Yonkers Utd Rush Ravens Van Cortlandt Park Stadium G 13-3
1411259   Sun May 4 3:00 pm FC Somers Stampede 1:2 Yonkers Utd Rush Phoenix Van Tassel Park Field G 14-4
1411263   Sun May 4 9:30 am FC Transylvania Barca HS 0:0 Yonkers Utd Rush Patriots West Patent ES Field B VAR-1
1411174   Sun May 4 vs. Yonkers Utd Rush Cardinals zzz - BYE - zzz G 10-G
1411779   Sun May 11 2:15 pm Port Chester B03 A 2:1 Yonkers Utd Rush Sharks Abendroth Park Field B 11-1
1411802   Sun May 11 3:00 pm Rivertowns Utd B04 Thunderhawks -- Yonkers Utd Rush Scorpions Burke Estate Upper Small B 10-B
1411788   Sun May 11 3:00 pm Port Chester Thundercats 0:2 Yonkers Utd Rush Revolution Crawford Park Soccer Large B 12-2
1411849   Sun May 11 3:45 pm Scarsdale Galaxy -- Yonkers Utd Rush Cardinals Crossways 5 G 10-G
1411899   Sun May 11 11:00 am Yonkers Utd Rush Renegades 3:0 Chappaqua Quakers Fleming Large B JV-3
1411900   Sun May 11 1:00 pm Yonkers Utd Rush Coyotes -- FC Transylvania Barca 05 RED Fleming Small 1 B 09-R
1411901   Sun May 11 2:15 pm Yonkers Utd Rush Pythons -- Alba Zebras Fleming Small 1 B 08-G
1411902   Sun May 11 3:30 pm Yonkers Utd Rush Avalanche 7:5 Castleford B02 Royal Fleming Small 1 B 11-4
1411854   Sun May 11 12:00 pm Scarsdale Benfica -- Yonkers Utd Rush Attack Greenacres ES 1 B 10-G
1411683   Sun May 11 2:30 pm Mamaroneck White Panthers -- Yonkers Utd Rush Thunder Harbor Island 5 B 08-B
1411643   Sun May 11 2:00 pm Harrison Lightning 1:4 Yonkers Utd Rush Eagles Harrison HS Turf G JV-3
1411873   Sun May 11 3:45 pm West Side Red Bulls G05 E -- Yonkers Utd Rush Orioles Jacob Schiff Playground Field G 09-G
1411724   Sun May 11 4:00 pm Mt. Kisco Juniors 3:2 Yonkers Utd Rush Caravan North Bedford Road Field B 14-3
1411890   Sun May 11 9:30 am White Plains Tuzos 0:2 Yonkers Utd Rush Patriots Parker Stadium B VAR-1
1411876   Sun May 11 1:30 pm West Side Red Bulls G01 E 1:1 Yonkers Utd Rush Falcons Randalls 73 G 13-4
1411613   Sun May 11 12:00 pm FC Somers Gold G06 -- Yonkers Utd Rush Harriers Reis Park Upper Left #3 G 09-O
1411614   Sun May 11 1:15 pm FC Somers Shockwave -- Yonkers Utd Rush Predators Reis Park Upper Left #3 B 10-G
1411826   Sun May 11 12:00 pm Rye Red Coyotes 0:1 Yonkers Utd Rush Condors Sterling Field #1 G 11-4
1411908   Sun May 11 12:00 pm Yonkers Utd Rush Lightning -- East Ramapo Warriors Tibbetts Brook Park 1 B 09-P
1411910   Sun May 11 2:30 pm Yonkers Utd Rush Vipers -- Rye Brook Rowdies Tibbetts Brook Park 1 B 09-P
1411911   Sun May 11 11:00 am Yonkers Utd Rush Phoenix 0:2 Rye Brook United Tibbetts Brook Park 2 G 14-4
1411912   Sun May 11 12:45 pm Yonkers Utd Rush Arsenal 3:3 New Rochelle Sharks Tibbetts Brook Park 2 B 12-6
1411913   Sun May 11 2:15 pm Yonkers Utd Rush Raptors 4:0 Castleford G01 Gold Tibbetts Brook Park 2 G 12-4
1411914   Sun May 11 4:00 pm Yonkers Utd Rush Ravens 1:0 Rivertowns Utd G01 Wizards Tibbetts Brook Park 2 G 13-3
1411915   Sun May 11 2:15 pm Yonkers Utd Rush Wildfire 0:2 Greenburgh Utd Rebels Woodlands HS 1 G VAR-2
1411916   Sun May 11 4:15 pm Yonkers Utd Rush Conquerors 4:3 FC Somers Force Woodlands HS 1 B 13-1
1410020   Sat May 17 11:30 am Yonkers Utd Rush Caravan 0:2 Asphalt Green Wave Lazio Fleming Large B 14-3
1410132   Sat May 17 5:30 pm FC Somers Raptors 3:2 Yonkers Utd Rush Arsenal Somers HS Turf 2 B 12-6
1412108   Sun May 18 11:30 am Munay Ossining Elite 2000 1:2 Yonkers Utd Rush Conquerors AM Dorner MS Lower - Turf B 13-1
1411922   Sun May 18 10:00 am Asphalt Green Wave United 1:2 Yonkers Utd Rush Renegades Asphalt Green Field B JV-3
1411938   Sun May 18 3:45 pm Castleford B04 Lightning -- Yonkers Utd Rush Lightning Bedford Village Lower B 09-P
1412270   Sun May 18 11:00 am Yonkers Utd Rush Wildfire 1:0 New Rochelle Flash Fleming Large G VAR-2
1412271   Sun May 18 1:15 pm Yonkers Utd Rush Scorpions -- Mt Pleasant Bayern Fleming Small 1 B 10-B
1412273   Sun May 18 3:45 pm Yonkers Utd Rush Coyotes -- Greenburgh Utd Gladiators Fleming Small 1 B 09-R
1412275   Sun May 18 1:15 pm Yonkers Utd Rush Thunder -- Harrison Tornadoes Fleming Small 2 B 08-B
1412276   Sun May 18 2:30 pm Yonkers Utd Rush Pythons -- Bronx Wildcats Fleming Small 2 B 08-G
1412278   Sun May 18 5:00 pm Yonkers Utd Rush Condors 1:3 John Jay Raptors Fleming Small 2 G 11-4
1411957   Sun May 18 10:00 am Chappaqua Gunners 0:1 Yonkers Utd Rush Patriots Gedney Park Upper B VAR-1
1412245   Sun May 18 2:15 pm West Side Red Bulls G04 E -- Yonkers Utd Rush Cardinals Jacob Schiff Playground Field G 10-G
1412126   Sun May 18 12:45 pm New Rochelle Attackers 6:2 Yonkers Utd Rush Revolution New Rochelle HS Turf Large B 12-2
1411981   Sun May 18 4:30 pm Eastchester Kings 2:3 Yonkers Utd Rush Sharks Parkway Oval Tuckahoe North B 11-1
1412100   Sun May 18 3:30 pm Manhattan Aztecs 3:8 Yonkers Utd Rush Avalanche Randalls 84 B 11-4
1411989   Sun May 18 1:00 pm Edgemont Strikers 4:0 Yonkers Utd Rush Falcons Seely Place ES Back G 13-4
1412175   Sun May 18 5:00 pm Rivertowns Utd G2000 Spirit 2:5 Yonkers Utd Rush Phoenix Springhurst ES Field G 14-4
1412279   Sun May 18 12:00 pm Yonkers Utd Rush Harriers -- Harrison Princesses Tibbetts Brook Park 1 G 09-O
1412280   Sun May 18 1:15 pm Yonkers Utd Rush Predators -- Yonkers Utd Rush Attack Tibbetts Brook Park 1 B 10-G
1412281   Sun May 18 2:30 pm Yonkers Utd Rush Vipers -- Edgemont United Tibbetts Brook Park 1 B 09-P
1412282   Sun May 18 3:30 pm Yonkers Utd Rush Raptors 1:1 Scarsdale City Tibbetts Brook Park 1 G 12-4
1412283   Sun May 18 5:00 pm Yonkers Utd Rush Arsenal 1:2 FC Somers Raptors Tibbetts Brook Park 1 B 12-6
1412284   Sun May 18 11:00 am Yonkers Utd Rush Eagles 3:0 Mt Pleasant Eagles Tibbetts Brook Park 2 G JV-3
1412286   Sun May 18 2:45 pm Yonkers Utd Rush Caravan 1:2 New Rochelle Hurricanes Tibbetts Brook Park 2 B 14-3
1412287   Sun May 18 4:30 pm Yonkers Utd Rush Ravens 2:1 Harrison Hawks Tibbetts Brook Park 2 G 13-3
1412288   Sun May 18 Yonkers Utd Rush Orioles vs. zzz - BYE - zzz G 09-G
1410044   Sat May 31 1:45 pm Rye Brook United 2:0 Yonkers Utd Rush Phoenix Blind Brook HS #1 G 14-4
1410035   Sat May 31 9:15 am Yonkers Utd Rush Cardinals -- Scarsdale Galaxy Fleming Small 1 G 10-G
1410308   Sat May 31 10:30 am Rye Red Flames -- Yonkers Utd Rush Scorpions Sterling Field #1 B 10-B
  TBD
  Date Time Home Team   Away Team Field Division
1432132 Wed Oct 22 Rockland FC Hawks vs. Yonkers Utd Rush Arsenal B 13-6
1410166   Wed Oct 22 Harrison Princesses vs. Yonkers Utd Rush Harriers TBA * G 09-O
1430013   Wed Oct 22 FC Somers Tuskers vs. Yonkers Utd Rush Cougars TBA * B 09-P
1430054   Wed Oct 22 Yonkers Utd Rush Cobras vs. Edgemont Thunder TBA * B 08-B

  - rescheduled in last seven days, - rescheduled since Sep 1