Yonkers Utd Rush Complete Schedule Export schedule to Excel
April 2014 May 2014 June 2014 September 2014 October 2014 November 2014
  June 2014
  Date Time Home Team   Away Team Field Division
1412415   Sun Jun 1 4:30 pm John Jay Titans 3:2 Yonkers Utd Rush Caravan AP FARMS Competition Field B 14-3
1412318   Sun Jun 1 1:15 pm Castleford B04 Lightning -- Yonkers Utd Rush Vipers Bedford Village Lower B 09-P
1412600   Sun Jun 1 3:00 pm Rye Brook Dynamite 2:7 Yonkers Utd Rush Eagles Blind Brook HS #1 G JV-3
1412602   Sun Jun 1 4:30 pm Rye Brook Hurricanes 2:5 Yonkers Utd Rush Arsenal Bruno Ponterio Ridge ES #1 B 12-6
1412610   Sun Jun 1 1:15 pm Scarsdale Green Villa -- Yonkers Utd Rush Lightning Crossways 5 B 09-P
1412648   Sun Jun 1 11:00 am Yonkers Utd Rush Renegades 0:3 Rockland FC Thunder Fleming Large B JV-3
1412649   Sun Jun 1 1:15 pm Yonkers Utd Rush Predators -- New Rochelle Bombers Fleming Small 1 B 10-G
1412650   Sun Jun 1 2:30 pm Yonkers Utd Rush Attack -- Rivertowns Utd B04 Jaguars Fleming Small 1 B 10-G
1412651   Sun Jun 1 3:45 pm Yonkers Utd Rush Cardinals -- Edgemont Dynamite Fleming Small 1 G 10-G
1412652   Sun Jun 1 5:00 pm Yonkers Utd Rush Coyotes -- New Rochelle Purple Dragons Fleming Small 1 B 09-R
1412654   Sun Jun 1 2:30 pm Yonkers Utd Rush Orioles -- Rockland FC Flames Fleming Small 2 G 09-G
1412655   Sun Jun 1 3:45 pm Yonkers Utd Rush Harriers -- White Plains Ladybugs Fleming Small 2 G 09-O
1412656   Sun Jun 1 5:00 pm Yonkers Utd Rush Thunder -- Larchmont Yellow Lightning Fleming Small 2 B 08-B
1412338   Sun Jun 1 11:30 am Chappaqua Strikers 0:2 Yonkers Utd Rush Conquerors Gedney Park Upper B 13-1
1412454   Sun Jun 1 2:30 pm Mamaroneck Scorpions 4:6 Yonkers Utd Rush Avalanche Harbor Island Croce West B 11-4
1412431   Sun Jun 1 1:15 pm Larchmont Sergeants 0:2 Yonkers Utd Rush Revolution Hommocks MS 1 B 12-2
1412606   Sun Jun 1 2:00 pm Rye Brook Rapids 1:2 Yonkers Utd Rush Condors King Street 3 G 11-4
1412387   Sun Jun 1 12:30 pm Manhattan Kickers G01 0:2 Yonkers Utd Rush Raptors Pier 40 East G 12-4
1412620   Sun Jun 1 3:00 pm South Bronx United Shooting Stars 2:1 Yonkers Utd Rush Phoenix Randalls 73 G 14-4
1412365   Sun Jun 1 2:30 pm Edgemont Broncos -- Yonkers Utd Rush Pythons Seely Place ES Front B 08-G
1412592   Sun Jun 1 1:15 pm Rye Fire 1:2 Yonkers Utd Rush Falcons Stepinac HS Field G 13-4
1412658   Sun Jun 1 1:30 pm Yonkers Utd Rush Scorpions -- Harrison Eagles Tibbetts Brook Park 1 B 10-B
1412659   Sun Jun 1 3:00 pm Yonkers Utd Rush Sharks 2:3 FC Somers Titans Tibbetts Brook Park 1 B 11-1
1412663   Sun Jun 1 2:30 pm Yonkers Utd Rush Ravens 4:2 Mamaroneck White Tigers Tibbetts Brook Park 2 G 13-3
1412490   Sun Jun 1 11:00 am Mt Pleasant Galaxy 6:0 Yonkers Utd Rush Wildfire Valhalla HS Large (turf) G VAR-2
1412664   Sun Jun 1 Yonkers Utd Rush Patriots vs. zzz - BYE - zzz B VAR-1
1410030   Sat Jun 7 1:15 pm Yonkers Utd Rush Orioles -- West Side Red Bulls G05 E Fleming Small 1 G 09-G
1412861   Sun Jun 8 1:15 pm New Rochelle Twisters -- Yonkers Utd Rush Harriers Albert Leonard MS B G 09-O
1412900   Sun Jun 8 9:00 am Port Chester Sabres 6:1 Yonkers Utd Rush Caravan Columbus Park Turf B 14-3
1413016   Sun Jun 8 9:00 am Yonkers Utd Rush Wildfire 3:0 Edgemont Panthers Fleming Large G VAR-2
1413017   Sun Jun 8 11:00 am Yonkers Utd Rush Eagles 5:0 Rockland FC Magic 98 Fleming Large G JV-3
1413019   Sun Jun 8 2:30 pm Yonkers Utd Rush Cardinals -- Rye Bulldogs Fleming Small 1 G 10-G
1413020   Sun Jun 8 3:45 pm Yonkers Utd Rush Scorpions -- Manhattan Rockers Fleming Small 1 B 10-B
1413021   Sun Jun 8 5:00 pm Yonkers Utd Rush Avalanche 7:3 Harrison United Fleming Small 1 B 11-4
1413022   Sun Jun 8 1:15 pm Yonkers Utd Rush Lightning -- Rye Red raiders Fleming Small 2 B 09-P
1413023   Sun Jun 8 2:30 pm Yonkers Utd Rush Pythons -- Greenburgh Utd Hurricanes Fleming Small 2 B 08-G
1413024   Sun Jun 8 3:45 pm Yonkers Utd Rush Vipers -- East Ramapo Warriors Fleming Small 2 B 09-P
1413025   Sun Jun 8 5:00 pm Yonkers Utd Rush Orioles -- Pelham Valkyries Fleming Small 2 G 09-G
1412801   Sun Jun 8 2:30 pm Larchmont Blue Lightning -- Yonkers Utd Rush Thunder Flint Park Front B 08-B
1412878   Sun Jun 8 9:30 am Pelham Bulldogs 2:1 Yonkers Utd Rush Renegades Glover - Pelham HS Field B JV-3
1412788   Sun Jun 8 11:00 am Harrison Rockets 3:1 Yonkers Utd Rush Phoenix LM Klein MS Union Ave G 14-4
1412676   Sun Jun 8 Alba Black Eagles -- Yonkers Utd Rush Coyotes Lehman HS Turf B 09-R
1412731   Sun Jun 8 1:15 pm Eastchester Jaguars -- Yonkers Utd Rush Attack Parkway Oval Tuckahoe North B 10-G
1412732   Sun Jun 8 2:45 pm Eastchester Diamonds 2:2 Yonkers Utd Rush Condors Parkway Oval Tuckahoe North G 11-4
1412889   Sun Jun 8 2:45 pm Pleasantville Valkyries 0:2 Yonkers Utd Rush Ravens Pleasantville HS Main G 13-3
1412738   Sun Jun 8 9:00 am Edgemont Force 0:0 Yonkers Utd Rush Patriots Seely Place ES Back B VAR-1
1412743   Sun Jun 8 2:30 pm Edgemont Cyclones -- Yonkers Utd Rush Predators Seely Place ES Front B 10-G
1413026   Sun Jun 8 12:00 pm Yonkers Utd Rush Sharks 3:5 Mamaroneck Red Flames Tibbetts Brook Park 1 B 11-1
1413028   Sun Jun 8 3:00 pm Yonkers Utd Rush Revolution 2:0 Munay Ossining Real Blue Tibbetts Brook Park 1 B 12-2
1413029   Sun Jun 8 4:30 pm Yonkers Utd Rush Arsenal 6:1 Chappaqua Rebels Tibbetts Brook Park 1 B 12-6
1413030   Sun Jun 8 9:45 am Yonkers Utd Rush Roadrunners vs. Tibbetts Brook Park 2 PremG
1412993   Sun Jun 8 11:45 am Yonkers Utd Rush Raptors 1:1 West Side Red Bulls G02 W Tibbetts Brook Park 2 G 12-4
1413032   Sun Jun 8 1:15 pm Yonkers Utd Rush Conquerors 0:1 White Plains Ravens Tibbetts Brook Park 2 B 13-1
1413034   Sun Jun 8 5:00 pm Yonkers Utd Rush Falcons 1:2 Briarcliff Blue Tibbetts Brook Park 2 G 13-4
1413065   Sun Jun 15 2:30 pm Castleford B05 Rapids -- Yonkers Utd Rush Thunder Bedford Village Lower B 08-B
1413242   Sun Jun 15 1:00 pm New Rochelle Thunder 2:3 Yonkers Utd Rush Eagles City Park Fosina G JV-3
1413384   Sun Jun 15 9:00 am Yonkers Utd Rush Patriots 1:0 Mt Pleasant Odin's Vikings Fleming Large B VAR-1
1413385   Sun Jun 15 11:00 am Yonkers Utd Rush Renegades 2:6 New Rochelle Eagles Fleming Large B JV-3
1413387   Sun Jun 15 1:00 pm Yonkers Utd Rush Sharks 2:3 Larchmont Demons Fleming Small 1 B 11-1
1413388   Sun Jun 15 2:30 pm Yonkers Utd Rush Cardinals -- Chappaqua Jaguars Fleming Small 1 G 10-G
1413389   Sun Jun 15 3:45 pm Yonkers Utd Rush Condors 1:1 Eastchester Rovers Fleming Small 1 G 11-4
1413390   Sun Jun 15 5:00 pm Yonkers Utd Rush Predators -- Scarsdale Benfica Fleming Small 1 B 10-G
1413392   Sun Jun 15 2:30 pm Yonkers Utd Rush Attack -- East Ramapo Braves Fleming Small 2 B 10-G
1413393   Sun Jun 15 3:45 pm Yonkers Utd Rush Harriers -- Rye Brook Cheetahs Fleming Small 2 G 09-O
1413162   Sun Jun 15 1:15 pm Larchmont Blue Phoenix -- Yonkers Utd Rush Orioles Flint Park Front G 09-G
1413187   Sun Jun 15 2:30 pm Mamaroneck Red Wolves -- Yonkers Utd Rush Coyotes Harbor Island 5 B 09-R
1413202   Sun Jun 15 4:15 pm Mamaroneck Sharks 1:3 Yonkers Utd Rush Conquerors Harbor Island Lanza B 13-1
1413361   Sun Jun 15 1:00 pm West Side Red Bulls B04 E -- Yonkers Utd Rush Scorpions Jacob Schiff Playground Field B 10-B
1413204   Sun Jun 15 2:30 pm Manhattan Celtics -- Yonkers Utd Rush Pythons Kantor 3 B 08-G
1413337   Sun Jun 15 2:30 pm Rye Brook Riptide -- Yonkers Utd Rush Vipers King Street 2 B 09-P
1413136   Sun Jun 15 3:45 pm Greenburgh Utd Gunners -- Yonkers Utd Rush Lightning Macy Park Soccer 1 B 09-P
1413177   Sun Jun 15 2:15 pm Larchmont Pumas 4:0 Yonkers Utd Rush Wildfire Mamaroneck HS Field G VAR-2
1413268   Sun Jun 15 4:30 pm Pleasantville Panthers B02 3:2 Yonkers Utd Rush Arsenal Pleasantville HS Main B 12-6
1413383   Sun Jun 15 3:00 pm White Plains Tigers 2000 2:2 Yonkers Utd Rush Caravan Saxon Woods Field B 14-3
1413327   Sun Jun 15 4:30 pm Rye Lightning 6:6 Yonkers Utd Rush Avalanche Sterling Field #1 B 11-4
1413395   Sun Jun 15 11:00 am Yonkers Utd Rush Phoenix 0:3 Gotham Girls Panthers Tibbetts Brook Park 2 G 14-4
1413396   Sun Jun 15 12:45 pm Yonkers Utd Rush Falcons 0:2 Asphalt Green Wave Sporting Tibbetts Brook Park 2 G 13-4
1413397   Sun Jun 15 2:30 pm Yonkers Utd Rush Ravens 0:0 Gotham Girls Strikers Tibbetts Brook Park 2 G 13-3
1413398   Sun Jun 15 4:15 pm Yonkers Utd Rush Raptors 6:0 Harrison Heat Tibbetts Brook Park 2 G 12-4
1410025   Sat Jun 21 10:30 am Yonkers Utd Rush Patriots 3:0 White Plains Tuzos Fleming Large B VAR-1
1413386   Sat Jun 21 11:30 am Yonkers Utd Rush Revolution 6:4 Chappaqua Wild Tibbetts Brook Park 2 B 12-2
1413458   Sun Jun 22 9:30 am Greenburgh Utd Rebels 3:0 Yonkers Utd Rush Wildfire Burke Estate Upper G VAR-2
1413540   Sun Jun 22 12:45 pm Rivertowns Utd G01 Wizards 2:3 Yonkers Utd Rush Ravens Dobbs Ferry HS South Field G 13-3
1413596   Sun Jun 22 9:00 am Yonkers Utd Rush Eagles 7:1 Harrison Lightning Fleming Large G JV-3
1413598   Sun Jun 22 2:30 pm Yonkers Utd Rush Falcons 4:0 West Side Red Bulls G01 E Fleming Large G 13-4
1413599   Sun Jun 22 4:15 pm Yonkers Utd Rush Revolution 4:0 Port Chester Thundercats Fleming Large B 12-2
1413517   Sun Jun 22 1:30 pm New Rochelle Sharks 2:2 Yonkers Utd Rush Arsenal New Rochelle HS Turf Large B 12-6
1413454   Sun Jun 22 3:45 pm FC Transylvania Barca 05 RED -- Yonkers Utd Rush Coyotes Rippowam - Mt. Kisco Lower B 09-R
1413449   Sun Jun 22 11:30 am FC Somers Force 1:4 Yonkers Utd Rush Conquerors Somers HS Turf 2 B 13-1
1413601   Sun Jun 22 1:15 pm Yonkers Utd Rush Harriers -- FC Somers Gold G06 Tibbetts Brook Park 1 G 09-O
1413602   Sun Jun 22 2:30 pm Yonkers Utd Rush Thunder -- Mamaroneck White Panthers Tibbetts Brook Park 1 B 08-B
1413603   Sun Jun 22 3:45 pm Yonkers Utd Rush Sharks 2:5 Port Chester B03 A Tibbetts Brook Park 1 B 11-1
  TBD
  Date Time Home Team   Away Team Field Division
1432132 Wed Oct 22 Rockland FC Hawks vs. Yonkers Utd Rush Arsenal B 13-6
1410166   Wed Oct 22 Harrison Princesses vs. Yonkers Utd Rush Harriers TBA * G 09-O
1430013   Wed Oct 22 FC Somers Tuskers vs. Yonkers Utd Rush Cougars TBA * B 09-P
1430054   Wed Oct 22 Yonkers Utd Rush Cobras vs. Edgemont Thunder TBA * B 08-B

  - rescheduled in last seven days, - rescheduled since Sep 1