FC Transylvania Complete Schedule Export schedule to Excel
April 2014 May 2014 June 2014 September 2014 October 2014 November 2014
  May 2014
  Date Time Home Team   Away Team Field Division
1410141   Sat May 3 6:00 pm FC Transylvania White Storm 02 2:0 FC Somers Strikers West Patent ES Field G 12-3
1411203   Sun May 4 4:30 pm Castleford B02 Gold 5:0 FC Transylvania Barca 03 Bedford Village Upper B 11-3
1411409   Sun May 4 2:30 pm Port Chester B05 A -- FC Transylvania Barca 05 RED Crawford Park Soccer Small B 09-R
1411483   Sun May 4 1:15 pm Scarsdale Gold Villa -- FC Transylvania Barca 05 WHITE Greenacres ES 1 B 09-S
1411336   Sun May 4 3:45 pm Manhattan Whitecaps -- FC Transylvania Barca 06 White Kantor 3 B 08-W
1411438   Sun May 4 3:45 pm Rye Reign -- FC Transylvania White Storm 05 Nursery Field G 09-B
1411430   Sun May 4 4:45 pm Rockland FC Dragons 2:0 FC Transylvania White Storm 02 Nyack College Field G 12-3
1411392   Sun May 4 11:00 am Pleasantville Lady Panthers 0:0 FC Transylvania Red Storm HS Pleasantville HS Main G VAR-1
1411261   Sun May 4 2:30 pm FC Transylvania Barca 06 RED -- Eastchester Cosmos Rippowam - Mt. Kisco Lower B 09-G
1411262   Sun May 4 5:00 pm FC Transylvania Red Storm 04 -- Scarsdale Revolution Rippowam - Mt. Kisco Lower G 10-R
1411257   Sun May 4 1:15 pm FC Somers Storm 1:0 FC Transylvania Red Storm 2000 Somers HS Turf 2 G 14-2
1411541   Sun May 4 3:00 pm New York Rush Patriots G05 White -- FC Transylvania Red Storm 05 Tibbetts Brook Park 2 G 09-R
1411263   Sun May 4 9:30 am FC Transylvania Barca HS 0:0 Yonkers Utd Rush Patriots West Patent ES Field B VAR-1
1411264   Sun May 4 11:30 am FC Transylvania Barca 01 6:1 Rivertowns Utd B01 Cyclones West Patent ES Field B 13-5
1410013   Sat May 10 12:30 pm Mt Pleasant Mohawks 2:2 FC Transylvania Barca 01 Valhalla HS Large (turf) B 13-5
1410139   Sat May 10 5:15 pm FC Transylvania Barca HS 2:4 New York Fusion Rush West Patent ES Field B VAR-1
1411898   Sun May 11 9:00 am Deportivo Yonkers Chelsea 2:0 FC Transylvania Barca HS Fleming Large B VAR-1
1411900   Sun May 11 1:00 pm Yonkers Utd Rush Coyotes -- FC Transylvania Barca 05 RED Fleming Small 1 B 09-R
1411760   Sun May 11 3:45 pm Pelham Pumas -- FC Transylvania Barca 06 RED Franklin - Pelham HS B B 09-G
1411641   Sun May 11 10:00 am Harrison Hurricanes 1:3 FC Transylvania Red Storm HS Harrison HS Turf G VAR-1
1411617   Sun May 11 3:45 pm FC Somers Red B06 -- FC Transylvania Barca 06 White Reis Park Upper Right #1 B 08-W
1411623   Sun May 11 1:15 pm FC Transylvania White Storm 05 -- Eastchester Spirit Rippowam - Mt. Kisco Lower G 09-B
1411624   Sun May 11 2:30 pm FC Transylvania Red Storm 05 -- Manhattan Stars Rippowam - Mt. Kisco Lower G 09-R
1411625   Sun May 11 3:45 pm FC Transylvania Red Storm 04 -- Rye Rampage Rippowam - Mt. Kisco Lower G 10-R
1411626   Sun May 11 5:00 pm FC Transylvania Barca 03 4:3 Port Chester B03 B Rippowam - Mt. Kisco Lower B 11-3
1411588   Sun May 11 12:00 pm Chappaqua United Black -- FC Transylvania Barca 05 WHITE Seven Bridges MS Upper B 09-S
1411627   Sun May 11 11:30 am FC Transylvania Barca 01 4:1 Mt Pleasant Mohawks West Patent ES Field B 13-5
1411628   Sun May 11 1:15 pm FC Transylvania Red Storm 2000 5:3 Rivertowns Utd G2000 Revolution West Patent ES Field G 14-2
1411629   Sun May 11 3:00 pm FC Transylvania White Storm 02 2:5 John Jay Lightning West Patent ES Field G 12-3
1412233   Sun May 18 5:00 pm Scarsdale Black Villa -- FC Transylvania Barca 06 RED Crossways 5 B 09-G
1412050   Sun May 18 1:30 pm Larchmont Rangers 2:7 FC Transylvania Barca 01 Flint Park Turf B 13-5
1412133   Sun May 18 2:30 pm Pelham Panthers -- FC Transylvania White Storm 05 Franklin - Pelham HS A G 09-B
1412073   Sun May 18 12:00 pm Mamaroneck Red Wolves -- FC Transylvania Barca 05 RED Harbor Island Croce West B 09-R
1412077   Sun May 18 9:00 am Mamaroneck Fireballs 1:0 FC Transylvania Red Storm HS Harbor Island Lanza G VAR-1
1412085   Sun May 18 2:30 pm Manhattan Express -- FC Transylvania Barca 06 White Kantor 3 B 08-W
1412008   Sun May 18 4:30 pm FC Somers Strikers 3:1 FC Transylvania White Storm 02 Reis Park Upper Center #2 G 12-3
1412010   Sun May 18 12:00 pm FC Transylvania Barca 05 WHITE -- FC Somers United Rippowam - Mt. Kisco Lower B 09-S
1412011   Sun May 18 1:15 pm FC Transylvania Red Storm 04 -- Manhattan Surf Rippowam - Mt. Kisco Lower G 10-R
1412012   Sun May 18 2:30 pm FC Transylvania Barca 03 3:0 West Side Red Bulls B03 E Rippowam - Mt. Kisco Lower B 11-3
1412013   Sun May 18 3:45 pm FC Transylvania Red Storm 05 -- John Jay Strikers Rippowam - Mt. Kisco Lower G 09-R
1411987   Sun May 18 9:00 am Edgemont Force 5:7 FC Transylvania Barca HS Seely Place ES Back B VAR-1
1412131   Sun May 18 1:45 pm North Salem Blue Lightning 1:1 FC Transylvania Red Storm 2000 Volunteer's Park Field G 14-2
1410138   Sat May 31 5:30 pm FC Transylvania Red Storm HS 4:1 Mamaroneck Fireballs West Patent ES Field G VAR-1

  - rescheduled in last seven days, - rescheduled since Sep 1